O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 5 iyul 2017 yil №PF-5106 “Yoshlarga oid davlat siyosati samaradorligini oshirish va O’zbekiston Yoshlar ittifoqi faoliyatini qo’llab-quvvatlash” farmoniga, hamda O’zbekiston Respublikasi oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 22.08.2018 yil №87-01-335 ‘Oliy ta’lim muassasalarida O’zbekiston Yoshlar ittifoqi boshlangich tashkilotlarini samaradorligini oshirish’ hatiga muvofiq 24 sentyabr kuni, nizomda ko’rsatilgan qoidalarga ko’ra, Filialda Yoshlar Ittifoqi facultet yetakchiligiga saylov bo’lib o’tdi.
Saylov boshlanishidan oldin, ishchi guruh raisi Sh.M. Ravilov komissiya azolari bilan saylov o’tkazish tartibi bo’yicha suhbat o’tkazdi, shundan so’ng komiisiya azolari saylov qutisini muhrini tekshirishdi va barcha nomzodlarga omad tilashdi. Soat 08:00 da saylov jarayoni boshlandi.
Saylovda uchta nomzodga ovozlar berishdi: Jdanov Roman Ruslanovich, URB-15-01 guruh talabasi, Ijodkor yoshlar ittifoqi raisi, Majidiy Mirsulton Mirsaid o’gli, UEE-16-01 guruh talabasi, OTM yoshlar ittifoqining faol va iqtidorli yoshlar bilan ishlash yo’nalishi yetakchisi, Haydarov Rustam O’ktamjon o’gli UTS-16-01 guruh talabasi, OTM yoshlar ittifoqining tashkiliy-nazorat va kadrlar yo’nalishi yetakchisi, Yoshlar Parlamenti deputati.
Saylovda qatnashchilar soni umumiy talabalar sonidan 80 foizni tashkil etdi (754-ta talaba). Jdanov Romanga 48% saylovchilar ovoz berishdi, Majidiy Mirsultonga – 27%, Haydarov Rustamga – 25%.
Buzilgan byulletenlar soni – 4 dona, bo’sh qoldirilgan – 3 dona.
O’zbekiston Yoshlar ittifoqi nizomiga muvofiq, Jdanov Roman Ruslanovich, 48 foiz ovoz to’plab, I. M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz (MTU) universitetining Toshkent shahridagi Filiali Yoshlar ittifoqi fakultet yetakchisi deb saylandi.

О результатах выборов лидера факультета Союза молодежи Филиала
Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан от 5 июля 2017 года №УП-5106 «О мерах по повышению эффективности государственной молодежной политики и поддержке деятельности Союза молодежи Узбекистана», а также письма Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан от 22.08.2017 года №87-01-335 «Об улучшении эффективности деятельности первичных организаций Союза молодежи Узбекистана в высших образовательных учреждениях» 24 сентября 2018 года, согласно указанным в уставе правилам, состоялись выборы лидера факультета Союза молодежи Филиала.
До начала выборов председателем избирательной комиссии Ш. М. Равиловым была проведена беседа с членами комиссии о порядках проведения выборов, после члены комиссии проверили запечатанность избирательного урна и пожелали всем кандидатам удачи. В 08:00 был дан старт процессу голосования.
На выборах голосовали за трех кандидатов: Жданов Роман Русланович, студент группы УРБ-15-01, председатель Союза творческих Студентов «СТС», Мажидий Мирсултон Мирсаид угли, студент группы УЭЭ-16-01, лидер секции по работе с одаренной и инициативной молодежью Союза молодежи Филиала, Хайдаров Рустам Уктамжон угли, студент группы УТС-16-01, лидер секции по организационному контролю и кадрам Союза молодежи Филиала, депутат Молодежного Парламента Республики Узбекистан.
На выборах явка составила 80 процентов (754 студента) от общего количества обучающихся. За Жданова Романа отдали свои голоса 48 процентов изибирателей, за Мажидий Мирсултана – 27 процентов и за Хайдарова Рустама – 25 процентов.
Количество испорченных бюллетеней составило 4 единицы, неиспользованных – 3 единицы.
Согласно уставу Союза молодежи Узбекистана, Жданов Роман Русланович, заручившись поддержкой 48 процентов избирателей, был избран лидером факультета Союза молодежи Филиала Российского государственного университета нефти и газа (НИУ) имени И. М. Губкина в городе Ташкенте.