O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 5 iyul 2017 yil №PF-5106 “Yoshlarga oid davlat siyosati samaradorligini oshirish va O’zbekiston Yoshlar ittifoqi faoliyatini qo’llab-quvvatlash” farmoniga, hamda O’zbekiston Respublikasi oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 22.08.2018 yil №87-01-335 ‘Oliy ta’lim muassasalarida O’zbekiston Yoshlar ittifoqi boshlangich tashkilotlarini samaradorligini oshirish’ hatiga muvofiq 24 sentyabr kuni, nizomda ko’rsatilgan qoidalarga ko’ra, Filialda Yoshlar Ittifoqi facultet yetakchiligiga saylov bo’lib o’tdi.
Saylov boshlanishidan oldin, ishchi guruh raisi Sh.M. Ravilov komissiya azolari bilan saylov o’tkazish tartibi bo’yicha suhbat o’tkazdi, shundan so’ng komiisiya azolari saylov qutisini muhrini tekshirishdi va barcha nomzodlarga omad tilashdi. Soat 08:00 da saylov jarayoni boshlandi.
Saylovda uchta nomzodga ovozlar berishdi: Jdanov Roman Ruslanovich, URB-15-01 guruh talabasi, Ijodkor yoshlar ittifoqi raisi, Majidiy Mirsulton Mirsaid o’gli, UEE-16-01 guruh talabasi, OTM yoshlar ittifoqining faol va iqtidorli yoshlar bilan ishlash yo’nalishi yetakchisi, Haydarov Rustam O’ktamjon o’gli UTS-16-01 guruh talabasi, OTM yoshlar ittifoqining tashkiliy-nazorat va kadrlar yo’nalishi yetakchisi, Yoshlar Parlamenti deputati.
Saylovda qatnashchilar soni umumiy talabalar sonidan 80 foizni tashkil etdi (754-ta talaba). Jdanov Romanga 48% saylovchilar ovoz berishdi, Majidiy Mirsultonga – 27%, Haydarov Rustamga – 25%.
Buzilgan byulletenlar soni – 4 dona, bo’sh qoldirilgan – 3 dona.
O’zbekiston Yoshlar ittifoqi nizomiga muvofiq, Jdanov Roman Ruslanovich, 48 foiz ovoz to’plab, I. M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz (MTU) universitetining Toshkent shahridagi Filiali Yoshlar ittifoqi fakultet yetakchisi deb saylandi.

On the results of the election of the leader of the Faculty of the Youth Union of the Branch
With the aim of executing the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № UP-5106 “On measures to improve the efficiency of the public youth policy and support of the activities of the Youth Union of Uzbekistan” as of July 5, 2017 as well as letters of the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education of the Republic of Uzbekistan № 87-01-335 “On improving the efficiency of primary organizations of the Youth Union of Uzbekistan in higher educational institutions” as of August 22, 2017 and according to the established rules, the elections of the leader of the Faculty of the Youth Union of the Branch were held on September 24, 2018.
Before the election, the chairman of the election commission Sh. M. Ravilov held a conversation with members of the commission on carrying out elections, afterwards the members of the commission checked the sealing of the ballot box and wished all the candidates good luck. At 08:00 the voting process was launched.
In the elections, three candidates were nominated for the position of the leader of the Youth Union of the Branch: Jdanov Roman, a student of the group URB-15-01, chairman of the Union of Creative Students “STS”, Majidiy Mirsultan, a student of the group UEE-16-01, leader of the section on work with the gifted and initiative youth of the Youth Union of the Branch, and Khaidarov Rustam, a student of the group UTS-16-01, the leader of the organizational control and staff section of the Youth Union of the Branch, a deputy of the Youth Parliament of the Republic of Uzbekistan.
At the election attendance constituted 80 percent (754 students) out of the total number of students. 48 percent of the electors voted for Jdanov Roman, 27 percent - for Majidiy Mirsultan, and 25 percent - for Khaidarov Rustam.
The number of spoiled ballots was 4 pieces, unused - 3 pieces.
According to the Charter of the Youth Union of Uzbekistan, Jdanov Roman Ruslanovich, gaining the support of 48 percent of voters, was elected as a leader of the Faculty of the Youth Union of the Branch of the Russian State University of Oil and Gas (NRU) named after I.M. Gubkin in Tashkent city.