Yurak da'vati bilan Hasharga!
Hashar- buyuk ajdodlarimizdan o'tmishdan meros bo'lib avloddan-avlodga o'tib kelayotgan xalqimizning buyuk sifatidir. Hashar O'zbekiston madaniyatining bir qismiga aylanganligining sababi o'zbek xalqining mentaliteti bilan bog'liqdir. Bu zaminda odamlar har doim birgalikda yashashgan, birgalikda ishlashgan va bir-birlariga qo'ldan kelgancha yordam ko'rsatishgan.
Shu munosabat bilan, 2018-yilning 19-avgustida Filial ishchilari va Yoshlar Ittifoqi faollari "O'zbekiston Respublikasining Mustaqillik kuni" davlat tantanasiga bag'ishlangan umumxalq Hasharida faol ishtirok etishdi. Hashar ishtirokchilari Z.M.Bobur nomidagi shahar EKO bog'i va unga tegishli maydonni obodonlashtirishda yordam bedilar. Hammasi bo'lib, hayriya aksiya davomida, bog'ning 500 kvadrat metr maydoni obodonlashtirildi.
Hashar- insonlarni birlashtiruvchi, ularda yaxshilik, odamgarchilik va ko'ngilchanlik hissalarini kuchaytiruvchi tadbirdir!

НА ХАШАР ПО ЗОВУ СЕРДЦА!
Хашар испокон веков переходя из поколения в поколение, является достойным качеством нашего народа, которое мы унаследовали от наших великих предков. Хашар существует на территории Узбекистана испокон веков. То, почему хашар стал частью культуры именно Узбекистана, можно объяснить менталитетом узбекского народа. Здесь люди всегда старались держаться вместе, действовать сообща, помогать друг другу по мере возможностей.
Так, 19 августа 2018 года, сотрудники и студенты-активисты Союза молодежи Филиала приняли активное участие во всеобщем Хашаре, приуроченном к подготовке государственному празднику “День независимости Республики Узбекистан”. Участники хашара активисты помогли в благоустройстве территории городского Экопарка имени З.М.Бобура и прилегающей к нему территории. Всего, в ходе благотворительной акции, было благоустроено 500 квадратных метров территории парка.
Хашар – это мероприятие, которое объединяет людей, укрепляя в них такие качества, как доброта, отзывчивость и человечность!